fbpx
اینفلوئنسر مارکتینگ شبکه های اجتماعی

اینفلوئنسر مارکتینگ

واینرها

واینر به کسانی گفته می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهای سرگرم‌کننده منتشر می‌کنند. این افراد به نوعی کمدین یا بازیگران دنیای مجازی به حساب می‌آیند. معمولا مخاطبان این افراد علاقه‌ی زیادی به آن‌ها دارند و پای صحبت‌هایشان می‌نشینند، بنابراین آن‌ها می‌توانند پیام برند را به طور کامل به گوش مخاطبان خود برسانند.

سلبریتی‌ها (افراد مشهور)

این افراد شهرت خود را به خاطر حرفه‌ای که در جهان واقعی دارند به دست آورده‌اند. بعضی از این افراد ممکن است در شبکه‌های اجتماعی هم در حوزه خاصی تولید محتوا کنند، برای مثال ورزشکاران. معمولا طیف مخاطبان این افراد گسترده و متنوع است و همکاری اینفلوئنسری با آن‌ها در کمپین‌های برندآگاهی یا تبلیغ محصولات عمومی مناسب است.

بلاگرها

بلاگرها معمولا بیشتر دست به تولید محتوای متنی در حوزه‌های خاص می‌زنند و مخاطبانشان از آن‌ها انتظار نقد و بررسی تخصصی دارند. برای مثال بلاگرهای حوزه‌ی سفر و گردشگری به شهرها و مناطق توریستی سر می‌زنند و نظر و تجربیاتشان را با مخاطبانشان به اشتراک می‌گذارند. بلاگرها به خوبی می‌توانند در کمپین‌های اینفلوئنسرمارکتینگ در مورد ویژگی‌های خاص و روش استفاده از محصولات توضیح بدهند و مزایا و معایب آن را بگویند.

ولاگر (Vlogger)

این افراد اینفلوئنسرهایی هستند که به صورت حرفه‌ای از سفر، فرهنگ و آداب و رسوم ویدئو تهیه و منتشر می‌کنند. ولاگرها بیشتر در یوتوب فعالیت دارند اما با توجه به اضافه شدن بخش IGTV به اینستاگرام، در این فضا نیز فعالیت دارند.

میکرواینفلوئنسرها

این افراد اینفلوئنسرهایی هستند که حدود ۲ تا ۵۰ هزار فالوور دارند و در یک حوزه‌ی خاص، علاقه‌ی مشخص و یا بازار کوچک دست به تولید و انتشار محتوا می‌زنند. به دلیل این که جامعه مخاطبان میکرو اینفلوئنسرها کوچکتر و تخصصی‌تر است، معمولا ارتباط نزدیک‌تری با فالوورهایشان دارند و تاثیرگذاری نظرشان بر آن‌ها بیشتر است.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

یکی از روش های رایج بازاریابی دیجیتال است که در آن برندها می کوشند بوسیله افراد تاثیرگذار پیام خود را به مخاطبان هدف و مشتریان برسانند.

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر فردی است که طرفداران و دنبال کنندگان زیادی دارد و به دلیل محبوبیتش بین آنها می تواند روی رفتار و انتخاب آنها تاثیر بگذارد.

چطور اینفلوئنسر مناسب با کسب و کار خودم را پیدا کنم؟

پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب با برند شما بصورت سنتی کار سختی است اما به کمک مشاوره تیم پنتا با انتخاب بهترین اینفلوئنسر می توانید بیش‌ترین تاثیرگذاری را بر روی مخاطب هدف خود ایجاد کنید.

هزینه اینفلوئنسرمارکتینگ چقدر است؟

هزینه تبلیغات با اینفلوئنسرها با توجه به اینکه با چه اینفلوئنسری و در چه حوزه ای کار می کنید و چقدر فالوور دارد متفاوت است.

هدف گذاری در اینفلوئنسر مارکتینگ چگونه انجام می شود؟

بر اساس نوع محصول و نیاز خود هدف گذاری درستی داشته باشید مثلا اگر اپلیکیشن دارید تعداد نصب را هدف قرار دهید و اگر سایت دارید تعداد کلیک و یا اگر دنبال درگیر کردن مخاطبان هستید نرخ تعامل را اندازه گیری کنید