fbpx

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ

توسط مدیر آبان 05, 1395
تاثیر ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

قسمت۲

در قسمت قبل گفتیم که ویدیو مارکتینگ برانگیزاننده پرورش‌دهنده اعتماد است. شاید برخی مشتریان هنوز مطمئن نباشند که محصول یا خدمت را بخرند یا نه، بخصوص اگر خرید آنلاین پیش روی آن‌ها باشد، این احتمال بیشتر است. آن‌ها ممکن است هنوز از احتمال تقلب و کلاه‌برداری بترسند.

اما ویدیو مارکتینگ تاثیرگذار، محصول شما را به در یک فرم تعاملی معرفی می‌کند. این روش حس یک رهیافت منحصر‌به‌فرد را القا می‌کند. برای همین است که ۵۷درصد مصرف‌کنندگان می‌گویند این ویدیوها به آن‌ها اعتماد بیشتری برای خرید آنلاین می‌دهد.

و اما ادامه دلایل برای ضرورت ویدیو مارکتینگ.

۴. گوگل ویدیو دوست دارد

ویدیو به شما اجازه می‌دهد زمانی را که بازدیدکنندگان روی سایت شما می‌گذرانند، افزایش دهید. ماندگاری و توقف طولانی اعتماد ایجاد می‌کند و این سیگنال را  به موتورهای جست‌وجو می‌فرستد که سایت شما محتوای خوب و درستی دارد.

Moovly به ما آمار عظیم و عجیبی می‌دهد: شما ۵۳ برابر بیشتر احتمال دارد در نتایج اول گوگل دیده شوید وقتی روی وبسایت خود ویدیو داشته باشید. از وقتی که گوگل مالک یوتیوب است، اینکه چقدر ویدیوها در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجوی شما اثر دارند، افزایش قابل توجهی داشته است.

مطمئن شوید که ویدیو را روی یوتیوب برای سئو بهینه کرده‌اید. یک عنوان و توضیح جذاب بنویسید. یک بک‌لینک به وبسایت  محصول یا سرویس بگذارید.

به مشتریان بالقوه راهی نشان دهید که قدم بعدی را بردارند. در دنیای ویدیوهای اینتراکتیو بگردید تا راه‌های تشویق کردن به عمل را بیشتر بیابید.

۵. ویدیو برای کاربران موبایل جذاب است

ویدیو و موبایل دست در دست هم دارند. ۹۰درصد از کاربران ویدیوها را روی موبایل‌هایشان تماشا می‌کنند. از سال ۲۰۱۳  بازدید ویدیوهای موبایلی بیشتر از ۲۳۳درصد رشد کرده‌اند.  یوتیوب گزارش می‌دهد که تماشاگران ویدیو هرسال حدود ۱۰۰درصد رشد کرده است. از زمانی که مردم علاقه‌مند شدند در همه جا و در راه ویدیو تماشا کنند و شمار استفاده‌کنندگان موبایل‌های هوشمند فزونی یافت، شمار مخاطبان ویدیوها شروع به بزرگ و بزرگ‌تر شدن کرد.

 

ویدئو مارکتینگ

 

گوگل به ما می‌گوید که کاربران گوشی‌های هوشمند ۲ برابر بیشتر از بینندگان تلویزیون و ۱.۴ برابر کاربران کامپیوترهای رومیزی حس برقراری ارتباط شخصی با برندهایی را دارند که محتوای ویدیویی یا تبلیغ ویدیویی روی موبایل آن‌ها نمایش می‌دهند.

صاحبان گوشی هوشمند این‌طور هستند:

ویدئو مارکتینگ

گوشی‌های هوشمند و دیجیتال مارکتینگ

این آمار می‌گوید لازم است برندها به تجربه شخصی مردم روی گوشی‌های هوشمند، حساس باشند. برای مثال  انتخاب بهتری برای محتوای ویدیویی خود نسبت به سایر تبلیغ‌کنندگان بکنید.

۶. ویدیو مارکتینگ همه چیز را توضیح می‌دهد

آیا شما محصول یا خدمت جدیدی لانچ کرده‌اید؟ یک ویدیو بسازید تا نشان دهید محصول تازه به بازار آمده‌تان چه کار می‌کند.  ۹۸درصد  از مصرف‌کنندگان گفته‌اند که ویدیوهای آموزشی و توضیحی را تماشا می‌کنند تا بیشتر درباره آن محصول یا خدمت یاد بگیرند.

به همین دلیل است که ۴۵درصد از کسب‌وکارهایی که از ویدیو مارکتینگ استفاده می‌کنند، یک ویدیوی توضیحی روی صفحه اصلی سایتشان دارند. از این کسب‌وکارها ۸۳درصد گفته‌اند که ویدیوی توضیحی صفحه اول اثربخش است.

 

ویدیو مارکتینگ

برای توضیح یک مفهوم پیچیده تلاش می‌کنید؟ یک انیمیشن ویدیویی بسازید. انیمیشن می‌تواند چنان یک مفهوم را گویا کند که هیچ متن یا ویدیوی زنده‌ای از پسش بر نمی‌آید. اضافه بر اینکه حرف‌های خسته‌کننده دیگر برای تاثیر روی ذائقه مردم کافی نیست.

ویدیوهای انیمیشن ترکیب جالب و کاملی از سرگرمی، نوستالژی و سادگی است. این‌ها جواب می‌دهند.

مطمئن شوید از پروسه‌ای عبور می‌کنید که شما را به سمت نتیجه می‌برد.

برای فهمیدن این نکته‌ که چه ویدیویی مناسب کار شماست و با هدف شما تطابق دارد، با کارشناسان ما مشورت کنید.

۷. ویدیو تنبل‌ترین خریداران را هم درگیر می‌کند

ویدیو یک ابزار عالی برای یادگیری است و البته بسیار آسان برای استفاده.  زندگی امروزی بسیار شلوغ‌تر از چیزی است که اجازه دهد دستور‌العمل‌های طولانی کالاها را مطالعه کنید یا بررسی عمیقی درباره یک سرویس انجام دهید.

مشتری‌های مدرن می‌خواهند کاربرد محصول را در عمل ببینند. نمایش ویدیو یکی از مهم‌ترین ابزارهای شما در بازاریابی محتوایی‌تان است.

ویدیو مارکتینگ می‌تواند مخاطبان گسترده‌ای را دربرگیرد و در سطوح مختلف عمل کند؛ حتی تنبل‌ترین مشتری‌ها را.  مواظب باشید که فقط چشمان مخاطب را هدف قرار نداده باشید و گوش‌های مشتریان بالقوه خود را هم در نظر بگیرید. با این کار مزیت رقابتی شما دوبرابر قدرتمندتر می‌شود.

منتظر قسمت‌های بعدی باشید تا بیشتر از ویدیو مارکتینگ بگوییم!

پنتا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

هر روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

ارتباط با ما