fbpx

چهار مرحله بهینه‌سازی وب‌سایت از مراحل سئو

چهار مرحله بهینه‌سازی وب‌سایت از مراحل سئو

توسط مدیر آبان 03, 1395
مراحل سئو

در مراحل سئو هدف بهینه‌سازی موتور جست‌و‌جو، ایجاد شرایطی است که نه‌تنها وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده شود بلکه صفحه مرتبط به کلمه جست‌وجو شده در وب‌سایت در نتایج برتر این موتورها دیده شود. فرآیند بهینه‌سازی به یکباره اتفاق نمی‌افتد، بلکه به پشتیبانی، فعالیت دائمی، مانیتورکردن و بازبینی نیاز دارد.

 

در ادامه چهار مرحله گسترده از فرآیند بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو آمده است. برای چک‌لیست سئوی خود از مراحل سئو معرفی شده در ادامه، استفاده کنید.

 

مرحله ۱ از مراحل سئو: تحلیل کسب‌وکار بازار هدف

تحلیل وب‌سایت: تحلیل لغات کلیدی، متن و کدها، جایگاه شما را در نتایج موتورهای جست‌وجو تعیین می‌کنند. به عنوان مثال اینکه در صفحات وب‌سایت از چه میزان کد در مقایسه با متن استفاده شده است.

تحلیل رقابت: آزمودن لغات کلیدی محتوا و سایت‌های رتبه‌‌بندی برای رقابت وب‌سایت‌ها، تا بتوان استراتژی جایگاه‌یابی موتور موثر را تشخیص داد. ۵ نتیجه از نتایج لیست گوگل برای ادامه فعالیت تعیین می‌شود.

تعیین لغات کلیدی اولیه: براساس مشتریان بازار هدف لیستی از عناوین و اولویت‌های آن‌ها تعیین می‌شود. با این شروع کنید: شما برای پیداکردن وب‌سایت یا صفحه کسب‌وکار خود در موتور جست‌وجو چه کلمه‌ای سرچ می‌کنید؟ سپس این را از مشتریان خود بپرسید. این قدم در موفقیت مراحل سئو نقش موئری دارد.

مرحله ۲ از مراحل سئو: تحقیق درباره کلمه کلیدی و توسعه آن

تحلیل کلمه کلیدی تا آنجا ادامه می‌یابد که اصطلاحات و کلمات کلیدی مشخص شود. مرور لیست کلمات رقابتی و باقی منابع مربوط به صنعت نیز مهم است. از لیست مقدماتی استفاده می‌شود تا تعداد مشخصی از query‌های موتورهای جست‌وجو و چگونگی رقابت وب‌سایت‌ها درمورد هر کلمه کلیدی مشخص شود. اولویت‌بندی کلمات کلیدی و اصطلاحات انجام می‌شود. اگر کاربران کلمه کلیدی را با غلط املایی جست‌وجو می‌کنند، باید آن را بشناسید و از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که گوگل تلاش دارد تا غلط‌های املایی را در هنگام جست‌وجو اصلاح کند. بنابراین با دقت بیشتری از آن استفاده کنید.

ارزیابی برنامه بهبود رتبه در موتور جست‌وجو

شما نیاز دارید جایگاه فعلی خود را برای ارزیابی جایگاه خود در آینده بشناسید. با اکسل روند تغییر جایگاه سایت خود را ثبت و پیگیری نمایید. در ابتدا به صورت هفتگی روند بهبود را ثبت و ارزیابی کنید و پس از مدتی به صورت ماهانه و ۴۵روزه این کار را انجام دهید. به عنوان شاخص بهبود کلمات کلیدی، شما باید شاهد بهبود ترافیک وب‌سایت خود باشید. همچنین ترافیک و نرخ تبدیل هم می‌توانند از شاخص‌های مهم برای ارزیابی بهینه‌سازی سایت باشند.

 

اهداف و آرامان‌ها: به صورت کاملاً واضح و شفاف اهداف را تعیین کنید تا بتوانید نرخ بازگشت سرمایه را از برنامه‌های مورد استفاده اندازه‌گیری کنید.

به عنوان مثال، ممکن است که تصمیم گرفته باشید که بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را از ۱۰۰ نفر به ۲۰۰ نفر در ۳۰ روز آینده ارتقا دهید. یا ممکن است که بخواهید طی یک دوره زمانی مشخص نرخ تبدیل فعلی خود را از ۱درصد به ۲درصد تغییر دهید. ممکن است شما از سطح بالا و تعداد انبوهی بازدیدکننده شروع کرده باشید، اما شما باید تمام این فعالیت‌ها را روی صفحه مشخصی از محصول، خدمت یا فروش کسب‌وکار متمرکز کنید که قابلیت بهبود داشته باشد.

 

مرحله ۳ از مراحل سئو: بهبود محتوا

عنوان مناسب برای صفحات گذاشته شود. عناوین مناسب که بر اساس کلمات کلیدی انتخاب می‌شوند، تم صفحه و همچنین جهت هدایت آن را مشخص می‌کنند.

متا تگ بسازید. متا تگ به کلیک صفحه کمک می‌کند اما به رتبه‌بندی کمک خاصی نمی‌کند. اما از جهت Call to Action بودن فعالیت های مراحل سئو در این مرحله دیده می شود.(گوگل از تگ‌ها استفاده دیگری ندارد.)

صفحات و عبارات استراتژیک در صفحات قرار دهید. کلمات کلیدی مشخص در منابع وب‌سایت خود را یکپارچه کنید. مطمئن شوید که در هر محتوا از یک تا سه کلمه یا عبارت کلیدی استفاده کرده‌اید. صفحات بیشتری برای کامل کردن لیست خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات مرتبط به صورت طبیعی در کلمات کلیدی شما وارد شده‌اند. این موضوع کمک می‌کند تا موتورهای جست‌وجو به سرعت تشخیص دهند که صفحه چه موضوعی دارد. در گذشته صفحاتی با ۱۰۰تا۳۰۰ کلمه توصیه می‌شد. امروزه تست‌ها نشان داده است صفحات بین ۸۰۰تا۲۰۰۰ کلمه عملکرد بهتری دارند. در فضای بازار، محتوا و لینک‌ها به تشخیص صفحه سایت و رتبه‌بندی کمک زیادی می‌کند.

نقشه سایت خود را توسعه دهید. با این عمل برای گوگل شناخت وب‌سایت و ایندکس کردن را ساده‌تر می‌کنیم. ورژن XML و HTML بسازید. HTML اولین مرحله است و XML  نقشه سایت به سادگی توسط گوگل و بینگ و ابزارهای وب‌مستر تأیید می‌شود.

وب‌سایت را به دایرکتوری معرفی کنید. متخصصان سئو، URL را برای موتورهای جست‌وجو اصلی تأیید نمی‌کنند اما ممکن هم هست که این کار را انجام دهند.

راه‌حل بهتر و سریع‌تر گرفتن بک‌لینک‌های طبیعی برای وب‌سایت است. این امر به ایندکس شدن سریع‌تر وب‌سایت شما کمک شایانی می‌کند.

 

مرحله ۴ از مراحل سئو: تست دائمی و اندازه‌گیری

اندازه‌گیری: تحلیل رتبه‌بندی موتور جست‌وجو و ترافیک وب برای تشخیص اثرگذاری برنامه‌هایی که تا به حال در مراحل سئو به کار گرفته شده است شامل ارزیابی عملکرد کلمات کلیدی شخصی است. تست نتایج تغییرات و حفظ تغییرات در برگه اکسل یا هر جایی که برای شما ساده‌تر است، ثبت شود.

 

حفظ و نگهداری: تغییرات و اصلاحات دائمی روی وب‌سایت برای بهبود وضعیت در نتایج موتورهای جست‌وجو نیاز است. شما نیاز دارید که چند وقت یکبار وضعیت سایت خود را بررسی کنید، لینک‌های درونی و بیرونی وب‌سایت خود را بازبینی کنید و میزان مرتبط بودن محتوا را در سایت خود بسنجید. یک بلاگ برای توسعه محتوا، برای شما ساختار مورد نیاز را ایجاد می‌کند.

 

برای مشاوره و اجرای  طراحی و بهینه سازی سایت با تیم تولید محتوای حرفه‌ای پنتا تماس بگیرید.

پنتا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

هر روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

ارتباط با ما